Aralık Vizyon Filmleri Seçmece

ARALIK FİLMLERİ

Bu kış beyaz perdenin büyük isimleri merak uyandıran filmlerle bir araya geliyor. Biyografi ve drama yapımlarının yanı sıra eğlenceli filmleri de mercek altına alıyoruz.

Avukat Bilott, çevre kirliliğine neden olan şirketi durdurabilecek mi?

KARANLIK SIRLAR

https://www.imdb.com/title/tt9071322/

Dark Waters; Nathaniel Rich’in The Lawyer Who Became DuPont’s Worst Nightmare başlıklı New York Times makalesinden beyaz perdeye uyarlanıyor. Yapım, çevreci bir avukatın büyük bir şirkete açtığı dava uğruna yıllarca verdiği mücadeleyi konu alıyor. Avukat Robert Bilott, giderek artan ve nedeni açıklanamayan ölüm vaka’larını araştırıyor. Dünyanın en büyük kimyasal şirketlerinden biri hakkındaki kimyasal atık skandalını ortaya çıkarmaya çalışıyor. Todd Haynes imzalı filmin oyuncu kadrosunda; Mark Ruffalo, Anne Hathaway, Tim Robbins ve Bill Camp yer alıyor. Film 6 Aralık’ta vizyona girdi.

Dark Waters
Dark Waters

SON SAVAŞ

https://www.imdb.com/title/tt2527338/

Star Wars serisinin merakla beklenen son filmi Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi, The Resistance’ın özgürlük adına verdiği son büyük savaşı anlatıyor. Serinin yeni filmi, Star Wars evreninin ikonik karakterlerinden Luke Skywalker, Prenses Leia ve İmparator Palpatine’nin savaş için geri dönmelerini konu ediniyor. Filmin başrollerini Daisy Ridley, John Boyega ve Carrie Fischer gibi isimler paylaşıyor. Senaryosunu J. J. Abrams ve Chris Terrio’nun kaleme aldığı film 20 Aralık’ta izleyiciyle buluştu.

ADALETİN PEŞİNDE

https://www.imdb.com/title/tt6394270

Yönetmenliğini Jay Roach’ın üstlendiği Skandal (Bombshell) Fox News’taki cinsel istismar skandalının perde arkasında yaşananları ele alıyor. Hikayenin ana kahramanı olan üç kadın, gerçekleri gün yüzüne çıkarmak için cinsel taciz davası açılmasını sağlıyor. Seneler süren tacizleri ilk kez açıklayan televizyon yorumcusu Gretchen Carlson’ı Nicole Kidman ve Amerikalı sunucu Megyn Kelly’yi Charlize Theron canlandırıyor.

Film için kurgulanan Kayla Pospisil karakterine ise Margot Robbie hayat veriyor. Yapım, 20 Aralık’ta vizyona girdi.

SAHNEDEN PERDEYE

https://www.imdb.com/title/tt5697572

Broadway’in en popüler müzikallerinden Cats’in yeni uyarlaması beyaz perdeye taşınıyor. Jellicles adlı kedi kabilesinin bir gecede hayatlarını değiştiren olaylar, bu kez sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Filmin koreografisinde baleden modern dansa, hiphop tan jazz a birçok dans türü bir araya geliyor. Jennifer Hudson, James Corden, Taylor Swift ve Rebel Wilson gibi başarılı isimler ise başrolleri paylaşıyor. Yönetmen koltuğunda Tom Hooper’ın oturduğu film 20 Aralık’ta vizyona girdi.